Sport RK Spačva pobjedom nad Ribolom osigurala Ligu za prvaka FOTO

RK Spačva pobjedom nad Ribolom osigurala Ligu za prvaka FOTO

Podijeli objavu
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Odigrane su gotovo sve utakmice 18. kola Premijer lige s kojim i završava regularni dio sezone. Kreće Liga za prvaka, u kojoj se uz Zagreb i Nexe pridružuju četiri najbolja kluba iz Premijer lige (Umag, Dubrava, Spačva Vinkovci i Gorica).

Stručni stožer Rk Spačve je izrazito zadovljan viđenom igrom i zalaganjem na terenu tijekom cijele sezone. Svi su dali svoji doprinos kao pojedinici i kao momčad su pokazali da spadaju u sam vrh hrvatskog rukometa.

Nakon izjednačenog početka, Spačva je nakon deset minuta utakmice pojačala tempo i golovima Marka Karaule, Tomislava Babića i Mile Mišića otišla na +3 (8:5). Momci iz Kaštela nisu se predavali u Vinkovcima te su u 20. minuti preko Dine Banovića izjednačili (12:12), a potom preko Ivana Koncula preuzeli vodstvo (13:12).

Golovi su stizali jedan za drugim pa se tako na odmor otišlo pri 15:15. Izjednačena igra nastavila se i u prvih deset minuta nastavka, a tada je Spačva preuzela konce u svoje ruke. Domaćini su učvrstili obranu i postali precizniji u napadu, a s dva gola Dine Vukušića ostavili Ribolu na minus četiri (22:26). Spačvu su do slavlja vodili Dino Vukušić i Marin Jurić svaki s po šest golova, dok je kod Ribole najefikasniji bio Marin Jelinić s devet pogodaka.