RK Spačva pobjedom nad Ribolom osigurala Ligu za prvaka FOTO

Podijeli objavu

Odigrane su gotovo sve utakmice 18. kola Premijer lige s kojim i završava regularni dio sezone. Kreće Liga za prvaka, u kojoj se uz Zagreb i Nexe pridružuju četiri najbolja kluba iz Premijer lige (Umag, Dubrava, Spačva Vinkovci i Gorica).

Stručni stožer Rk Spačve je izrazito zadovljan viđenom igrom i zalaganjem na terenu tijekom cijele sezone. Svi su dali svoji doprinos kao pojedinici i kao momčad su pokazali da spadaju u sam vrh hrvatskog rukometa.

Nakon izjednačenog početka, Spačva je nakon deset minuta utakmice pojačala tempo i golovima Marka Karaule, Tomislava Babića i Mile Mišića otišla na +3 (8:5). Momci iz Kaštela nisu se predavali u Vinkovcima te su u 20. minuti preko Dine Banovića izjednačili (12:12), a potom preko Ivana Koncula preuzeli vodstvo (13:12).

Golovi su stizali jedan za drugim pa se tako na odmor otišlo pri 15:15. Izjednačena igra nastavila se i u prvih deset minuta nastavka, a tada je Spačva preuzela konce u svoje ruke. Domaćini su učvrstili obranu i postali precizniji u napadu, a s dva gola Dine Vukušića ostavili Ribolu na minus četiri (22:26). Spačvu su do slavlja vodili Dino Vukušić i Marin Jurić svaki s po šest golova, dok je kod Ribole najefikasniji bio Marin Jelinić s devet pogodaka.