Sport Cibalia je u 1. HNL

Cibalia je u 1. HNL

Podijeli objavu
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cibalia je novi prvoligaš. Klub iz Vinkovaca je na Šubićevcu u izuzetnoj čudnoj i nervoznoj utakmici odigrao 0:0 sa Šibenikom i s bodom više od izravnog rivala direktno se plasirao u prvu ligu.

Vinkovačka ekspedicija vraća se iz Šibenika pjevajući, a u gradu na Bosutu bit će velikog slavlja.

ciba

Počela je utakmica na prepunom Šubićevcu! Samo jedan bod je Cibaliji dovoljan da se nakon duge tri godine vrati u 1 HNL.

Šibenčani su vrlo aktivno krenuli u ovaj dvoboj. Već u 3. minuti Alispahić je sjajno proigrao Solomona, no nigerijski napadač nije uspio loptu produžiti do usamljenog Maleša. Sve je na vrijeme blokirala gostujuća obrana.

Utakmica se zahuktala u 16. minuti kada su nakon dvoboja Solomona i Filipovića u travnjak utrčali igrači obje momčadi. Sudac Jelenčić u toj je gužvi isključio pričuvnog vratara Šibenika Zorana Slavicu, te trenera gostiju Sinišu Sesara. A kako se na tribinama Šubićevca zbog suspenzije nalazi i Stanko Mršić, Cibalia od 20. minute nije imala niti jednog – trenera na klupi. Žute kartona još su tu pokupili Solomon i Matković

Prvu pravu prigodu Šibenčani su imali u 38. minuti. Grgo Živković je odlično prošao kroz sredinu, pa dubinski proigrao Solomona koji izlazi sam na gostujućeg vratara Matkovića, ali onda gađa pored gola…

Novi zicer domaća je momčad imala u 45. minuti. Alispahić je ubacio iz slobodnog udarca, a Baraćev pokušaj glavom sjajno obranio Matković…

Nevjerojatno je kako je Cibalija preživjela prvih 45 minuta. Treba istaknuti i pohvaliti nekoliko stotina Ultrasa koji ih bodre na istočnoj tribini.

Kraj prvih 45 minuta

Počelo je drugih 45 minuta i to lijepom koreografijom vinkovačkih navijača.

ultras

Šibenik ne može zabiti gol, nakon prave opsade vrata Cibalije, sa 12 metara je tukao Alishapić, no preslabo je to bilo i vratar Matković nije imao problema s loptom.

Mladen Matković je prvo ime Cibalije i cijele utakmice dosad.

Cibalia se grčevito brani. Igra se uglavnom pred vinkovačkim vratima.

20 minuta do kraja utakmice.

Maleš je imao veliku priliku za Šibenik , no Matković je opet siguran.

Još 10 minuta do kraja utakmice. Prvoligaš je zasad Cibalia.